Mokykla-SEMINARAS
"Gyvenimas su Išsėtine skleroze ir socialinės atskirties mažinimas"

Seminarai

2013 m. lapkričio 23-24 d. Klaipėdos apskrities išsėtine skleroze sergančių ligonių draugija, jau 15–tus metus iš eilės, pakvietė savo narius bei jų artimuosius į kasmetinę išsėtinės sklerozės mokyklą–seminarą „Gyvenimas su Išsėtine skleroze (IS) ir socialinės atskirties mažinimas“. Dvi dienas renginio dalyviai, Sveikatos centre „Energetikas“ (Šventoji), klausėsi naudingų medikų bei kitų specialistų pranešimų bei patarimų, dirbo tarpusavio pagalbos grupėse.

Klaipėdos universitetinės
ligoninės išsėtinės sklerozės
centro vadovė, medicinos
mokslų daktarė Lina Malcienė

KUL išsėtinės sklerozės centro vadovė, Dr. Lina Malcienė savo pranešime pirmiausiai apžvelgė ir supažindino su IS gydymo naujovėmis ir aktualijomis Lietuvoje bei visame pasaulyje. Kalbant apie ligos kontrolę, gydytoja akcentavo, kad kiekvienam pacientui labai svarbu sekti savo ligos eigą, laiku pastebėti bei atpažinti naujai atsiradusius IS simptomus. Derėtų nepamiršti, jog tik gydytojas gali nustatyti ligą bei paskirti gydymą, o užsiimti savigyda, gydytis internete siūlomais metodais – nepatartina. Gydytoja L.Malcienė pateikė IS sergantiesiems daug patarimų ir rekomendacijų kaip tinkamai pasiruošti vizitui pas gydytoją, atsakė. Daug dėmesio ir laiko buvo skirta atsakymams į pacientų klausimus apie gyvenimo su IS kokybės, mitybos ypatumus.

Pagrindinė šiemetinio seminaro tema – Pusiausvyros ir koordinacijos sutrikimai sergant IS, jų gydymo ir korekcijos galimybės. Dr.Lina Malcienė, kaip neurologė, išsamiai aptarė šį IS ligos simptomą, kaip vieną iš būdingiausių ir sunkiai pasiduodančių gydymui bei kontrolei. Pacientams buvo aiškinama, kaip svarbu mankštintis, kokie pratimai labai padeda stiprinant ir gerinant pusiausvyrą.

Kineziterapeutė Loreta Lopucha

Kineziterapeutė, Loreta Lopucha, savo pranešime kalbėjo apie statinę ir dinaminę žmogaus pusiausvyrąa, jos pakitimus sergant išsėtine skleroze. Ji pristatė savo patirtį ir darbo metodus su IS pacientais. Didelį susidomėjimą sukėlė jos prieš metus laiko atliktas tyrimas apie Kineziteipo taikymą ir poveikį IS sergantiesiems.

Ergoterapeutė, Loreta Daugintytė, savo pranešime aptarė ergoterapijos poveikis sergantiems IS.

Ergoterapeutė
Loreta Daugintytė

Antrą seminaro dieną, daug dėmesio buvo kalbama tema „Ką reikia žinoti žmogui turinčiam negalią“. Seminaro dalyviams buvo pateikta daug informacijos apie valstybė pagalbą ir paramą, vykdomas programas, kurių tikslas padėti neįgaliesiems.

Draugijos pirmininkė, Neringa Venckienė, išsamiai aptarė organizacijos vykdomus projektus, supažindino su ateities planais, pateikė IS sergantiesiems bei jų artimiesiems. Draugijos nariams buvo pristatytas nuo lapkričio 4 d. pradėtas vykdyti projektas „Stiprus NVO tinklas gyvenimui su išsėtine skleroze“. Šio projekto tikslas - sukurti stiprų, savarankišką, IS sergančių asmenų ir jų šeimos interesus atstovaujančių draugijų tinklą, turintį aiškią viziją ir ilgalaikę strategiją tiek atskirų miestų bei regionų, tiek ir visos Lietuvos mastu bei užtikrinti būtinų bazinių socialinių paslaugų teikimą IS sergantiems asmenims.

Seminaro pabaigoje daug teigiamų emocijų, sukėlė atvira diskusija apie gyvenimą su IS ir negalia. Darbas grupėse parodė didelį sergančiųjų potencialą, veikti, dirbti, siekti įvairaus užimtumo.

Sergantieji išsėtine skleroze Šventojoje gausiai pasikrovė ne tik žinių bet ir teigiamų emocijų, bendravo. Šeštadienio vakarą seminaro dalyviai pamiršo savo negalią bei problemas, linksminosi klausydamiesi grupės dainų, o Po pietų pertraukos norintys ėjo į baseiną, kiti ilsėjosi, aptarinėjo seminaro temas.

Mokykla-seminaras suteikė galimybę puikiai pailsėti, pasisemti naujų vertingų žinių, pabendrauti su bendražygiais.

Na o atsisveikinę visi išsivežė gerą nuotaiką, daug įspūdžių ir žinoma naudingos informacijos.

 

 Neringa Venckienė,

Klaipėdos apskr. IS draugijos pirmininkė

 

Ir dar šiek tiek Laimonio Starodubcevo nuotraukų.